MORA-Terapi Dünya'da uzun süredir kullanılıyor olsa da esas yayılımı bağımlılıklar üzerindeki etkisinin bulunmasından sonra olmuştur. Önce sigara bırakma konusunda kullanılmaya başlanmış daha sonra ise aynı şekilde diğer bağımlılıklar üzerinden de kullanılabileceği gözlemlenmiştir. MORA-Terapiyi sigara bırakma da kullandığımız gibi, alkol bırakmada da kullanıyoruz. 

Alkol Bırakma Üzerine Etkisi...

Mora terapinin etkisi kişinin alkol ihtiyacını azaltması ve kişinin alkolden çok fazla zorlanmadan vazgeçebilmesini sağlamasıdır. Etki aynı sigara bırakmada olduğu gibi ilk seansla birlikte başlar ve birkaç günde bir yapılan 3 seansla pekiştirilir. Terapi sonrasında kişi, isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder. Eğer kişi yapılan seanslardan sonra alkolü almayı denerse; eskisi gibi keyfi alamadığını, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir.

Mora terapi bağımlılığın durumuna göre; çoğu kişi için tek başına yeterli olsa bile; ağır alkol bağımlılığı durumunda kişinin uygun bir sağlık kuruluşunda yatarak tedavi olmasını da önerebiliyoruz.

Psikolojik durumun rahatlatılması konusunda MORA-Terapi çoğu zaman tek başına yeterli olsa da, elimizdeki diğer tedavi seçeneklerini de kullanmamız gerekebilmektedir. Bunlar : Mora terapi + Mora color

Renk Terapilerini (alkol bırakma dışında) özellikle yüksek anksiyeteli-bunaltılı-sıkıntılı durumlarda ya da depresif hallerde kullanıyoruz. Renk terapilerini bir başka biorezonans sistemi olan ve Color biorezonans olarak anılan cihaz yardımıyla yapıyoruz.

 

 

 

YUKARI